איגרת להורים- סיכום חודש ספטמבר תשע"ג

 

הורים יקרים,

פתחנו את שנה"ל תשע"ג בהתרגשות רבה ועם מנגינה בלב.

גדלנו השנה, הפכנו למשפחה גדולה ומרובת ילדים עם ארבע כתות א'  ושתי כתות ג' מחוננים, כך שמספר תלמידינו עומד עתה על 575 ילדים וילדות .

השנה עומדת בסימן הצטרפותנו לתוכנית התקשוב העירונית, וכולנו נערכים לחוויה הלימודית המאתגרת והייחודית המצפה לנו. הצוות החינוכי עתיד ללמוד את הנושא בצוותא במסגרת הבית ספרית ובהמשך, נשתף אתכם כמובן בשלבים השונים של הכנסת התוכנית לביה"ס.

אז מה היה לנו בחודש הראשון של השנה ?

{     חגיגת היום הראשון -את הבוקר הראשון של השנה פתחנו בחגיגה משותפת אותה הנחו תלמידי כתות ב' בניצוחה של המורה רינה. שמחנו לארח את ראש העיר מר חולדאי שכיבד אותנו בנוכחותו באירוע החגיגי.

{     אסיפות הורים – בכתות התקיימו אסיפות הורים, במהלכן הציגו המחנכים את תוכנית הלימודים הצפויה לאורך השנה. לישיבה הגיעו המורים המקצועיים שעברו בין הכתות והציגו את עצמם ואת תחום הדעת עליו הם אמונים.

{     חגי תשרי – תחילת שנת הלימודים הובילה אותנו אל סדרת מועדים- תקופת אלול וחגי תשרי. בכתות, למדו הילדים על סימני ומאפייני ראש השנה. בהתכנסות בית ספרית שערכנו, ארחנו את הרב הכט, שסיפר לילדים על השופר, הראה להם סוגים שונים של שופרות  ואף השמיע באוזניהם  תקיעת השופר.

{     קבלת שבת- מדי חודש אנו מקיימים קבלת שבת לכל התלמידים. במהלך קבלת השבת האחרונה הדליקו נציגי כתה ו' נרות, וברכו על היין ועל חלות השבת. שמענו הסבר קצר על פרשת השבוע, תלמידים הציגו אירועים חשובים שהתרחשו בעולם, בארץ ובביה"ס. שרנו שירי שבת ושירי חג לקראת ראש השנה.

{     איגרות ברכה- כמדי שנה, מבואת ביה"ס הפכה למקום חגיגי במיוחד. תיבות דואר מעוצבות ויפות הונחו על ידי כל כתה ובמהלך כל השבוע הכינו ילדים והורים כרטיסי ברכה ושלחו ליקיריהם ולחבריהם. לפני היציאה לחופשת ראש השנה, חילקו חברי הנהגת התלמידים (מועצת התלמידים) את התיבות לכתות, והילדים שמחו לקבל את האיגרות היפות שנשלחו.

{     איסוף מצרכי מזון- ערכנו מבצע לאיסוף מצרכי מזון עבור העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות בת"א-יפו. תודה לכל ההורים ששלחו מוצרים ברוחב לב. המוצרים נאספו ונארזו על ידי חברי מועצת התלמידים והועברו לעמותה. תודה מיוחדת לאורנה זינגר, אמא של ליעד מכתה ו', שמדי שנה מובילה את המהלך בביה"ס יחד עם מורן הרכזת החברתית ועם חברי ההנהגה הצעירה. יישר כוח!

{     יריד חוגים-  התקיים בבוקרו של יום שישי הראשון השנה. במהלך יריד החוגים נחשפו הילדים וההורים למגוון החוגים המתקיימים בשעות אחה"צ בביה"ס. אני שמחה לציין שהשנה הרחבנו את שיתוף הפעולה עם המרכז הקהילתי "מגיד". אנו עובדים בשיתוף פעולה ומשתדלים לארח בביה"ס כמה שיותר חוגים. בהמשך תתקיים גם הפעלת חוגים למבוגרים בשעות הערב.

{     אירוע פתיחת שנה – ביום חמישי האחרון חגגנו בשעות הערב ברחבת ביה"ס את פתיחתה של השנה בשיר, זמר ובהפרחת בלונים. שמחתי לראות הורים וילדים רבים שהגיעו לאירוע, המשובים שקבלנו היו טובים ונראה כי הילדים נהנו מאוד.

{     חופשת חג הסוכות – אנו יוצאים לחופשת חג ארוכה החל מערב יום הכיפורים .נשוב ללימודים ביום רביעי ה-10/10/12 .

אני מבקשת לאחל לכל משפחות "גרץ" ולכל צוות המורים והעובדים שנה טובה ומתוקה, שנה של הצלחה והגשמת כל היעדים. גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח!

 

                                                                        שלכם,

                                                                              ציפי אברהמי